Telefon bardzo wolno się ładuje – co zrobić?

Wszyscy tam byliśmy – musisz wyjść z domu za 30 minut, a Twój smartfon jest już prawie pozbawiony baterii. W panice rozpoczynasz szaleńcze poszukiwania ładowarki i znajdujesz ją dopiero po kilkunastu sekundach gorączkowych poszukiwań. Podłączasz ją, ustawiasz alarm, żeby nie zapomnieć i… 20 minut później (!!!), Twój telefon nadal nie jest naładowany.

Na szczęście ten problem jest dość powszechny w przypadku smartfonów w dzisiejszych czasach. Istnieją jednak sposoby, aby skrócić czas ładowania telefonu i znacznie przyspieszyć ten proces. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej…

Dlaczego telefon tak długo się ładuje?

Kiedy ładujesz swój telefon, energia elektryczna przepływa z gniazdka ściennego do urządzenia przez kabel do ładowania. Urządzenie ma wbudowany regulator, który podnosi napięcie do poziomu wystarczająco wysokiego, aby przerwać wiązania chemiczne w elektrolicie baterii i rozpocząć reakcję. Czas ładowania zależy od ilości ładunku przepływającego przez baterię telefonu. Prąd (mierzony w amperach) i napięcie (mierzone w woltach) są powiązane równaniem, które mówi, że prąd jest równy napięciu podzielonemu przez opór. Czas ładowania zależy od ilości ładunku, który przepływa przez baterię telefonu. A prąd jest związany z równaniem, które mówi, że prąd jest równy napięciu podzielonemu przez opór. Ponieważ prąd i napięcie są stałe, wraz ze spadkiem oporu maleje również czas ładowania.

Używaj odpowiedniej ładowarki i kabla

Zawsze używaj ładowarki dołączonej do telefonu. Ponieważ została zaprojektowana i przetestowana do pracy z konkretnym telefonem, naładuje Twoje urządzenie znacznie szybciej niż zwykła ładowarka ze sklepu. Nie musisz kupować najdroższej ładowarki, ale powinieneś poszukać czegoś, co jest niezawodne i pochodzi od renomowanej marki. To samo dotyczy kabla do ładowania – użyj tego, który został dostarczony z Twoim urządzeniem. Należy również sprawdzić port telefonu, czy nie jest uszkodzony, ponieważ to również może powodować problemy z ładowaniem. Jeśli są widoczne oznaki uszkodzenia lub korozji, port należy wymienić.

Włącz tryb oszczędzania baterii

Jeśli zauważasz, że bateria Twojego telefonu rozładowuje się szybciej niż zwykle, być może nadszedł czas, aby włączyć tryb oszczędzania baterii. Funkcja ta ograniczy wydajność i zadania w tle, aby wydłużyć czas pracy baterii. Może jednak spowalniać proces ładowania. W związku z tym spróbuj ją wyłączyć, aby sprawdzić, czy telefon ładuje się szybciej.

Wyłącz Bluetooth i WiFi

Bluetooth i WiFi to przydatne funkcje, które pozwalają na łączenie się z innymi urządzeniami i dostęp do Internetu za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Jednak mogą one również zużywać dużo energii i znacznie wydłużać czas ładowania smartfona. Jeśli ładujesz swój telefon i nie potrzebujesz tych funkcji, dobrym pomysłem może być ich wyłączenie. Twój czas ładowania z pewnością będzie Ci za to wdzięczny.

Używaj szybkiej ładowarki

Jeśli używasz oryginalnej ładowarki dołączonej do telefonu, możesz długo czekać na jego naładowanie. Na rynku jest mnóstwo mocnych ładowarek, które mogą naładować Twój telefon nawet 2 razy szybciej. Co więcej, większość nowych telefonów posiada funkcję szybkiego ładowania, która pozwala ładować urządzenie jeszcze szybciej niż zwykła ładowarka. Jeśli ładujesz swój telefon za pomocą wolniejszej ładowarki, istnieje duża szansa, że Twój telefon po prostu nie korzysta z wbudowanej funkcji szybkiego ładowania. Niektóre nowe telefony, takie jak iPhone XS, iPhone XS Max i Google Pixel 3, obsługują szybkie ładowanie przez USB-C. Przed zakupem ładowarki upewnij się, że jest ona kompatybilna z Twoim urządzeniem.

Podsumowanie

Jeśli ładowanie Twojego telefonu trwa dłużej, niż się spodziewasz, istnieje duża szansa, że winny jest jeden z powyższych problemów. Na szczęście każdy z tych problemów jest stosunkowo łatwy do naprawienia. Jeśli doświadczasz któregoś z powyższych problemów, istnieje bardzo duża szansa, że czas ładowania Twojego telefonu znacznie się skróci. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że te problemy powinny być adresowane jak najszybciej, aby zapobiec ich z większych problemów w dół drogi.

0 Comments

Leave a Comment