Większość z nas w pewnym momencie otrzymuje niechciane telefony. Niezależnie od tego, czy jest to telemarketer, były partner lub nieznajomy, istnieje wiele powodów, dla których możesz nie chcieć ponownie rozmawiać z daną osobą. Na szczęście istnieją sposoby na uniknięcie tych rozmówców bez konieczności zmiany numeru lub usunięcia go z listy. Musisz tylko wiedzieć, jak zablokować ich numer. Blokowanie numeru jest proste i można to zrobić w kilku prostych krokach w prawie każdym telefonie. Istnieje wiele sposobów, aby zablokować numery, jeśli masz Android, iPhone, Blackberry lub inny typ telefonu. Każda platforma ma różne procedury blokowania rozmówcy, ale ogólna zasada jest taka sama we wszystkich urządzeniach: Po prostu dodaj ten numer do swojej czarnej listy, aby nie mogli cię już nigdy więcej niepokoić.

Co jest potrzebne do zablokowania numeru?

Zablokowany numer nie pojawi się w rejestrach połączeń, nie będzie w historii połączeń i nie otrzymasz od niego żadnych wiadomości głosowych. To tak, jakby numer nigdy nie istniał. Jedynym sposobem, aby ktoś z zablokowanym numerem mógł się do Ciebie dostać, jest użycie innego numeru. Blokowanie numeru jest tak proste, jak dodanie ich numer do czarnej listy. Aby to zrobić, musisz znać ich numer telefonu. Obejmuje to każdy 10-cyfrowy numer, taki jak Android ID urządzenia, iOS ID urządzenia lub MSISDN (Mobile Subscriber Integrated Services Digital Network Number). Gdy masz już ich numer, po prostu wykonaj poniższe instrukcje w zależności od systemu operacyjnego. Możesz zablokować każdy rodzaj numeru – stacjonarny, komórkowy lub VoIP.

Jak zablokować numer na Androidzie

– Otwórz rejestr połączeń w swoim telefonie – Stuknij numer, który chcesz zablokować

– Wybierz „Zablokuj numer”. – Możesz również zablokować numer z Kontaktów

– Możesz zablokować numer bezpośrednio w sekcji Ostatnie połączenia

Są to cztery sposoby blokowania numeru na Androidzie:

– Z sekcji Ostatnie połączenia – W tym miejscu pokażą się ostatnie połączenia z numerów, których nie znasz. Z tego miejsca wybierz numer, który chcesz zablokować, a następnie kliknij przycisk „Zablokuj”.

– Z sekcji Kontakty – W tym miejscu wyświetlana jest lista Twoich kontaktów. Znajdź numer, który chcesz zablokować, a następnie kliknij przycisk „Blokuj”.

– Z rejestru połączeń – W tym miejscu zostanie wyświetlony rejestr połączeń. Znajdź numer, który chcesz zablokować, a następnie kliknij przycisk „Blokuj”.

Jak zablokować numer na iPhonie

– Otwórz rejestr połączeń w swoim telefonie

– Stuknij numer, który chcesz zablokować – Wybierz „Zablokuj tego rozmówcę”.

– Możesz też zablokować numer z Kontaktów

– Możesz zablokować numer bezpośrednio z sekcji Ostatnie połączenia

Są to cztery sposoby blokowania numeru na iPhonie:

– Z sekcji Ostatnie połączenia – W tym miejscu pokażą się ostatnie połączenia z numerów, których nie znasz. W tym miejscu wybierz numer, który chcesz zablokować, a następnie kliknij przycisk „Zablokuj”.

– Z sekcji Kontakty – W tym miejscu wyświetlana jest lista Twoich kontaktów. Znajdź numer, który chcesz zablokować, a następnie kliknij przycisk „Blokuj”.

– Z rejestru połączeń – W tym miejscu zostanie wyświetlony rejestr połączeń. Znajdź numer, który chcesz zablokować, a następnie kliknij przycisk „Blokuj”.

Podsumowanie

Blokowanie niechcianych połączeń to łatwy i skuteczny sposób na ograniczenie niechcianych zakłóceń. Osoba, której numer zablokowałeś nigdy nie dowie się, że trafiła na czarną listę i nie będzie mogła do ciebie oddzwonić. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać podczas blokowania numeru. Po pierwsze, numer powinien być zapisany w Kontaktach lub powinien to być numer 10-cyfrowy. Jeśli jest to numer VoIP, to nie możesz go zablokować. Dobrym pomysłem jest również dodanie powodu zablokowania numeru, ponieważ pomoże Ci to zapamiętać, dlaczego go zablokowałeś.

0 Comments

Leave a Comment

This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.