Jak wyłączyć aststenta Google na telefonie?

Cyfrowy asystent Google’a staje się coraz inteligentniejszy i bardziej użyteczny. Może teraz zarezerwować restaurację, przeszukać Zdjęcia Google, polecić nową piosenkę, a nawet pomóc w nawigacji po domu po nocnym wyjściu.

Innymi słowy, Asystent Google szybko staje się jedną z najbardziej pomocnych aplikacji w telefonie. Ale to nie znaczy, że każdy będzie zachwycony jego nowymi funkcjami. Jeśli wolisz zachować swoje życie osobiste w tajemnicy, na przykład, może nie kochać pomysł Google śledzenia wszystkiego, co szukasz lub przeczytać w domu. Lub jeśli wolisz pozostać zablokowany z telefonu, aby nie dać nikomu dostęp do swoich danych osobowych, gdy dzwonią lub wiadomości ponownie, może nie kochać pomysł dając jeszcze więcej uprawnień do Asystenta Google. Na szczęście są sposoby, aby utrzymać go w ryzach – oto jak wyłączyć Asystenta Google na Androida i iPhone’a!

Dlaczego możesz nie chcieć używać Asystenta Google

Chociaż Asystent Google z czasem stał się bardziej zaufanym cyfrowym asystentem, niektórzy ludzie nadal zdecydują się nie używać go ze względu na prywatność. Jeśli masz uzasadnione obawy o swoją prywatność i nie jesteś pewien, czy Asystent Google to właściwy wybór dla Ciebie, oto kilka rzeczy do rozważenia.

– Google śledzi każdy Twój ruch i przechowuje Twoje dane.

– Jeśli używasz Asystenta Google, Google będzie wiedziało, co czytasz, co jesz, co oglądasz, a nawet gdzie jesteś. Te dane mogą być wykorzystane do poprawy funkcjonalności Asystenta, ale mogą też być poważnym naruszeniem prywatności. Większość ludzi nie ma problemu z tym, że Google używa ich danych do pierwszego celu, ale mają problem z tym, że są one wykorzystywane do drugiego.

– Pozwalasz, aby cyfrowy asystent przejął kontrolę nad Twoim telefonem.

– Jeśli jesteś wygodny z Google Assistant, jesteś zasadniczo pozwalając asystent cyfrowy przejąć kontrolę nad telefonem. Jeśli coś pójdzie nie tak, to nie jest tak, że można po prostu uderzyć przycisk off i odejść. To jak posiadanie opiekunki na telefonie, a nie chcesz dać asystentowi cyfrowemu pozwolenie na zbyt wiele. Dlatego możesz chcieć wyłączyć lub wyłączyć Asystenta Google.

Jak wyłączyć Asystenta Google w systemie Android

Jeśli chciałbyś wyłączyć Asystenta Google na swoim urządzeniu z Androidem, możesz to zrobić, przechodząc do menu ustawień urządzenia i wyłączając Asystenta Google. Po wyłączeniu, będziesz mógł korzystać z Google tak jak wcześniej. Będziesz mógł wyszukiwać informacje, przeglądać swój kalendarz i nie tylko. Będziesz także mógł używać wbudowanych w urządzenie poleceń głosowych, takich jak „OK Google” lub „Hey Google”. Jeśli chcesz ponownie włączyć Asystenta Google, możesz to zrobić, przechodząc do menu ustawień urządzenia i włączając Asystenta Google. Po włączeniu go, będziesz mógł korzystać z Asystenta Google tak jak wcześniej. Będziesz mógł używać poleceń głosowych z Asystentem Google, otrzymywać aktualizacje pogody i nie tylko.

Jak wyłączyć Asystenta Google na iPhonie

Aby wyłączyć Asystenta Google na iPhonie, najpierw będziesz chciał otworzyć menu Ustawienia w telefonie. Z tego miejsca będziesz chciał wybrać Siri i wyszukiwanie. Z tego miejsca będziesz musiał przełączyć przełącznik Asystenta Google na pozycję wyłączoną. Po zrobieniu tego, będziesz mógł używać Siri do poleceń głosowych i Google do wyszukiwania. Kiedy chcesz ponownie włączyć Asystenta Google, możesz to zrobić, wykonując te same kroki wymienione powyżej. Po przerzuceniu przełącznika i Asystent Google jest włączony, będziesz mógł korzystać z Asystenta Google jak wcześniej.

Jak powstrzymać Google przed śledzeniem twojego zachowania

Jeśli nie przeszkadza ci, że Google śledzi twoje wyszukiwania, ale nie chcesz, aby śledził twoje zachowanie w telefonie, możesz wyłączyć Historię lokalizacji w Google. Pamiętaj jednak, że wiele funkcji Asystenta jest zaprojektowanych tak, by wykorzystać Twoją lokalizację. Jeśli wyłączysz Historię lokalizacji, możesz nie być w stanie korzystać z Map Google lub robić takie rzeczy, jak otrzymywanie raportów o ruchu drogowym. Możesz też nie być w stanie korzystać z takich funkcji Asystenta jak Wyszukiwarka restauracji, która pozwala wyszukiwać pobliskie restauracje i wybierać stolik na przyszłą godzinę i datę. Jeśli nie chcesz, aby Google śledziło Twoją historię przeglądania, możesz wyłączyć ustawienie „Aktywność w sieci i aplikacji” na swoim koncie Google. Dzięki temu Google nie będzie śledzić historii przeglądania na wszystkich urządzeniach, na których zalogowano się za pomocą konta Google.

Jak zablokować Google’owi możliwość transkrypcji Twoich rozmów

Jeśli nie podoba Ci się pomysł, że Google transkrybuje Twoje rozmowy telefoniczne i zbiera transkrypcje Twoich rozmów, możesz wyłączyć funkcję Google Call Screening. Ta funkcja pozwala Asystentowi Google transkrybować Twoje rozmowy telefoniczne i wyświetlać je na Twoim ekranie. Po wyłączeniu tej funkcji możesz również zablokować Google’owi możliwość transkrypcji Twoich rozmów głosowych. Jeśli chcesz to zrobić, możesz po prostu wyłączyć mikrofon w swoim telefonie. Nie będziesz mógł korzystać z Asystenta, ale nie będziesz musiał się martwić, że Twoje rozmowy będą nagrywane.

Jak wyłączyć nową funkcję skrótów głosowych Google’a

Jeśli nie jesteś fanem nowej funkcji Skróty głosowe Google, która pozwala używać poleceń głosowych do takich rzeczy jak odtwarzanie muzyki, robienie notatek i ustawianie przypomnień, możesz ją wyłączyć, przechodząc do menu ustawień urządzenia. Po wykonaniu tej czynności wystarczy wyłączyć przełącznik Skróty głosowe, aby wyłączyć tę funkcję. Jeśli chcesz ponownie włączyć tę funkcję w późniejszym czasie, możesz to zrobić, przechodząc ponownie do menu ustawień urządzenia.

Podsumowanie

Jeśli nie chcesz korzystać z Asystenta Google, nie musisz. Asystent to świetne narzędzie, ale jest mnóstwo sposobów na załatwienie spraw bez jego użycia. Jeśli wolisz nie dawać Google więcej informacji o sobie, możesz wyłączyć usługi śledzenia i lokalizacji. Możesz również wyłączyć lub całkowicie zablokować Asystenta, co uniemożliwi mu zbieranie danych o Tobie.

0 Comments

Leave a Comment