Jak wybrać najlepszą mysz bezprzewodową dla swoich potrzeb

Niewiele jest rodzajów akcesoriów komputerowych tak wszechobecnych jak mysz bezprzewodowa. Jest to jeden z tych elementów sprzętu, o którym prawdopodobnie nawet nie pomyślisz, dopóki nie przestanie działać prawidłowo. Nawet wtedy, wiele osób będzie po prostu założyć ich komputer jest uszkodzony lub nie jest kompatybilny z ich nowej konfiguracji. Na szczęście wybór najlepszej myszy bezprzewodowej jest dość prosty. W większości przypadków występują one w dwóch odrębnych odmianach: optycznej i laserowej. Oba mają swoje zalety i wady, ale oba będą również działać doskonale z każdej konfiguracji komputera stacjonarnego. Prawdziwa decyzja wynika z ustalenia, które funkcje są ważniejsze dla Ciebie osobiście i jaki jest Twój budżet w danym momencie.

Myszy optyczne

Kiedy słyszysz o najlepszych bezprzewodowych myszach do gier lub do codziennego użytku, najprawdopodobniej znajdziesz na liście mysz optyczną. Są to najczęściej spotykane rodzaje myszy na dzisiejszym rynku, nawet biorąc pod uwagę modele przewodowe. Czujnik optyczny wewnątrz myszy odczytuje powierzchnię, na której się znajduje, i wysyła te dane do komputera w postaci instrukcji. Dlatego właśnie myszy optyczne są tak doskonałe do codziennego użytku – wystarczy praktycznie każda powierzchnia, w tym szklane stoły lub przezroczyste plastikowe akcesoria biurkowe. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że mysz optyczna nie będzie działać na ciemnej lub nieodbijającej światła powierzchni. Jeśli nie masz biurka z jasnym drewnem i błyszczącym wykończeniem, być może będziesz musiał wymienić je na mysz laserową.

Myszy laserowe

Myszy laserowe są pod wieloma względami podobne do modeli optycznych. Mają czujnik powierzchniowy, który odczytuje teksturę wszystkiego, na czym go umieścisz. Kluczowa różnica polega na tym, że mysz laserowa wykorzystuje laser podczerwony do znalezienia swojego miejsca na powierzchni. Ten laser sprawia, że mysz jest lepszym wyborem dla graczy, ponieważ może śledzić ruch na szerszej gamie powierzchni.

Myszy laserowe są droższe niż ich optyczne odpowiedniki, ale dodatkowa funkcjonalność jest warta wyższej ceny. Niektóre myszy laserowe klasy premium są całkowicie półprzewodnikowe: nie mają żadnych ruchomych części! Dzięki temu idealnie nadają się do podróży, ponieważ nie są podatne na awarie po upuszczeniu lub pozostawieniu na zewnątrz.

Bezprzewodowe myszy do gier

Jeśli chcesz używać myszy bezprzewodowej, to tylko ma sens, że powinieneś iść na bezprzewodową mysz do gier. Ale skąd wiesz, którą z nich kupić? Jak w przypadku każdej kategorii produktów, przekonasz się, że istnieje szeroka gama dostępnych opcji. Możesz wybierać spośród wielu różnych czujników, różnych kształtów i rozmiarów, różnych układów przycisków, a nawet różnych kolorów. Możesz ulec pokusie, aby przejść do najdroższej myszy do gier na rynku, ale to nie znaczy, że jest to najlepsze dla Ciebie. I nie mówimy tu tylko o wartości pieniężnej; mówimy o dopasowaniu i przydatności do Twoich potrzeb. Świetna bezprzewodowa mysz do gier FPS może się znacznie różnić od tej przeznaczonej do gier MOBA lub RTS. Będziesz chciał się upewnić, że wykonasz swoje badania i znajdziesz model, który jest dobrze dopasowany do Twojego stylu gry, a także rozmiaru dłoni i uchwytu.

Jak znaleźć najlepszą mysz bezprzewodową dla swoich potrzeb

Zanim pójdziesz na zakupy, będziesz chciał jasno określić swoje potrzeby. W końcu cała idea zakupu myszy bezprzewodowej polega na znalezieniu takiej, która będzie działać najlepiej dla Ciebie. Najpierw zdecyduj, czy chcesz mysz optyczną czy laserową. Pomoże to określić typ czujnika, którego chcesz szukać. Następnie sporządź listę rzeczy, które chcesz móc robić za pomocą swojej nowej myszy. Pomoże to zawęzić funkcje, których naprawdę potrzebujesz. Na koniec przyjrzyj się swojemu budżetowi. Myszy bezprzewodowe są dostępne w różnych przedziałach cenowych, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, ile masz do wydania.

Dodatkowe funkcje, których należy szukać

  • Żywotność baterii – żywotność baterii różni się w zależności od modelu. Jeśli znajdziesz model o słabej żywotności baterii, będziesz musiał wymieniać baterie dość często.
  • Układ przycisków (kształt i położenie) – Różne osoby będą miały różne preferencje, jeśli chodzi o układ przycisków. Niektórzy wolą mieć główny przycisk na środku, a inni wolą przyciski boczne.
  • Typ uchwytu – Ergonomiczna konstrukcja myszy może mieć duże znaczenie dla wygody jej użytkowania. Można znaleźć myszy z różnymi uchwytami dla różnych części dłoni, w tym dla kciuka.
  • Zgodność – Jeśli używasz komputera Mac, musisz się upewnić, że mysz jest zgodna z Twoją konfiguracją. Na szczęście większość myszy bezprzewodowych jest zgodna zarówno z komputerami Windows, jak i Mac.
  • Wyświetlacz OLED lub LED – To może być funkcja, która jest zawarta w droższych modelach, ale jest to coś, czego powinieneś szukać. Dzięki temu można wyświetlić żywotność baterii, liczbę kliknięć i inne informacje bez konieczności polegania na oprogramowaniu, które podaje te informacje.

Aplikacja

Wszystkie bezprzewodowe myszy na rynku będą dobrze działać z każdym komputerem stacjonarnym, niezależnie od marki. Musisz tylko upewnić się, że wybierzesz odpowiedni typ dla swoich potrzeb. Jednak myszy bezprzewodowe nie są idealne dla wszystkich konfiguracji komputerowych. Jeśli używasz komputera przenośnego, prawdopodobnie będziesz chciał użyć myszy przewodowej, ponieważ znalezienie modelu bezprzewodowego przeznaczonego do tego celu może być trudne. Jeśli masz małe dzieci i/lub zwierzęta domowe, mysz bezprzewodowa może nie być dla Ciebie najlepszym wyborem. Przewody prawdopodobnie nie wyrządzą krzywdy małym dzieciom, ale mogą stanowić zagrożenie dla zwierząt domowych, które mogą żuć przewody lub przechodzić po kablu USB.

0 Comments

Leave a Comment