Firewall – co to jest i jak działa?

Firewall to system bezpieczeństwa, który monitoruje i kontroluje połączenia sieciowe między dwiema sieciami. Odfiltrowuje wszystkie pakiety danych, które nie mogą przejść. Zapora to system zabezpieczeń sieci, który został zaprojektowany w celu ochrony sieci organizacji przed nieautoryzowanym dostępem. Jest to połączenie sprzętu i oprogramowania, które blokuje lub filtruje pakiety danych, aby uniemożliwić im wejście lub wyjście z sieci organizacji bez odpowiedniej autoryzacji.

Co grozi użytkownikowi, jeśli nie używa firewall?

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez ludzi jest nieużywanie zapory. Jeśli nie korzystasz z zapory, hakerzy mogą bardzo łatwo dostać się do Twojego komputera i wykraść Twoje prywatne informacje.

Korzystanie z zapór to sposób na blokowanie niektórych stron internetowych lub aplikacji, które nie są potrzebne. To świetny sposób na ochronę komputera przed wszelkimi zagrożeniami, które mogą pojawić się na Twojej drodze. Jednak blokuje również wszelkie witryny, do których możesz potrzebować dostępu w celu ukończenia pracy nad projektem.

Jeśli nie korzystasz z zapory, ważne jest, aby pilnować, do czego można uzyskać dostęp w Internecie i ograniczać czas spędzany w tych witrynach. Powinieneś również mieć zainstalowane oprogramowanie antywirusowe, aby jeśli jakiekolwiek wirusy przedostały się przez zaporę ogniową, mogły zostać usunięte, zanim spowodują zbyt duże szkody.

Kto produkuje firewall?

Firmy takie jak:

  • Cisco,
  • Juniper Networks,
  • McAfee,
  • Sophos

Najlpopularniejszy jest Firewall od McAfee.

0 Comments

Leave a Comment