Jeśli chodzi o mobilne systemy operacyjne, niewiele z nich jest tak popularnych jak Android. Według stanu na styczeń 2019 r. system operacyjny Android miał 79% udziału w rynku globalnym. Jego natura open-source i ogromna baza użytkowników uczyniły go atrakcyjnym celem dla programistów, którzy chcą tworzyć aplikacje i usługi działające na urządzeniach z systemem Android.

I choć nie brakuje fajnych nowych funkcji i funkcji wprowadzonych z każdą nową wersją systemu operacyjnego, aktualizacja telefonu lub tabletu OS może być trudne.

Istnieje wiele różnych wersji systemu Android dostępnych w danym czasie – ale tylko niektóre z nich są kompatybilne z określonymi urządzeniami. Ten artykuł obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o aktualizacji telefonu lub tabletu OS, od zrozumienia, który masz obecnie do nauki, jak uaktualnić do nowszej wersji.

Jaka jest aktualna wersja systemu Android?

Pierwszym krokiem do zrozumienia, jak zaktualizować system operacyjny Android, jest wiedza, jaką wersję systemu operacyjnego masz teraz zainstalowaną. To da Ci pojęcie, która nowa wersja jest najlepsza dla Twojego urządzenia. Pierwszą rzeczą do zauważenia jest to, że wersje Androida są nazwane po różnych deserach. Niektóre są nazwane po rzeczywistych deserów, inne są nazwane po wspólnych deserów, ale inne są nazwane po deserów, które mogą faktycznie nie istnieje. Mylące, prawda? Poniższa tabela zawiera listę wszystkich przeszłych i obecnych wersji Androida, ich daty wydania.

Do jakiej wersji Androida powinienem się zaktualizować?

Podczas aktualizacji z jednej wersji Androida do drugiej musisz się upewnić, że nowa wersja będzie działać na Twoim urządzeniu. Niektóre urządzenia z Androidem nie będą w stanie uruchomić najnowszej wersji Androida ze względu na ich specyfikację sprzętową. Zanim zdecydujesz się na ręczną aktualizację swojego urządzenia, powinieneś sprawdzić, czy: – Czy nowa wersja Androida wspiera Twoje urządzenie? – Jakie są korzyści z aktualizacji do nowej wersji? – Jakie są wady aktualizacji do nowej wersji? – Czy Twoje urządzenie jest naładowane do co najmniej 30%? Nie można ręcznie zaktualizować do wersji systemu Android, której nie obsługuje Twoje urządzenie. Jeśli spróbujesz, zobaczysz komunikat o błędzie, który poinformuje Cię, że Twoje urządzenie nie jest kompatybilne z najnowszą wersją systemu Android.

Kiedy powinieneś zaktualizować swój system operacyjny Android?

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś ręcznie zaktualizować swój system operacyjny Android, gdy zobaczysz, że nowa wersja jest dostępna, a Twoje urządzenie jest kompatybilne i masz wystarczająco dużo naładowanej baterii w telefonie lub tablecie, aby zakończyć proces aktualizacji. Jeśli ręcznie zaktualizować swoje urządzenie, to jest ogólnie dobry pomysł, aby to zrobić, gdy masz wystarczająco dużo baterii lewo, aby zakończyć proces aktualizacji. Jeśli urządzenie jest bardzo słabo na baterii, może nie ukończyć procesu aktualizacji, pozostawiając niekompletną aktualizację.

Jak ręcznie zaktualizować system operacyjny telefonu lub tabletu

Przed ręcznym zaktualizowaniem systemu operacyjnego Android upewnij się, że Twoje urządzenie jest kompatybilne z nową wersją. Aby ręcznie zaktualizować system operacyjny Android, wykonaj poniższe kroki: – Po pierwsze, przejdź do menu ustawień swojego urządzenia. – Następnie z listy opcji wybierz „O telefonie” lub „O tablecie”. – Powinieneś zobaczyć opcję „Aktualizuj system operacyjny” lub „Aktualizacja systemu” wymienioną pod „O telefonie” lub „O tablecie”. – Stuknij w tę opcję. – Twoje urządzenie pobierze najnowszą wersję systemu Android, a następnie wyświetli monit o aktualizację urządzenia. Stuknij w „Zainstaluj”, aby zakończyć proces aktualizacji.

Jak automatycznie zaktualizować system operacyjny Android

Automatyczna aktualizacja to najlepszy sposób na zapewnienie, że Twoje urządzenie zawsze działa z najnowszą wersją systemu Android. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz tablet z Androidem, którego nie aktualizujesz zbyt często. Możesz ustawić automatyczne aktualizacje, aby Twój tablet zawsze uruchamiał najnowszą wersję systemu operacyjnego, bez konieczności martwienia się o to. Aby skonfigurować automatyczne aktualizacje, wykonaj poniższe kroki: – Otwórz aplikację Ustawienia Google na swoim urządzeniu z systemem Android. – Stuknij w „Google” z listy opcji w lewym górnym rogu. – Wybierz „System operacyjny Android” z listy opcji pod „Google”. – Wybierz „Automatyczna aktualizacja” z listy opcji. – Stuknij w „Automatyczny”, aby ustawić automatyczną aktualizację jako ustawienie domyślne. – Możesz również stuknąć w „Ręczne”, aby przełączyć się z powrotem na ręczne aktualizowanie, jeśli kiedykolwiek będziesz chciał to zmienić.

Podsumowanie

Android to najpopularniejszy mobilny system operacyjny na naszej planecie, używany w smartfonach i tabletach wszystkich kształtów, rozmiarów i cen. Jeśli używasz urządzenia z Androidem, prawdopodobnie zastanawiasz się, jak zaktualizować system operacyjny Android. Cóż, ten artykuł ma cię pokryte. Po pierwsze, pokrywamy różne wersje Androida, które były używane przez lata. Po tym, możemy przejść przez jak zaktualizować swój system operacyjny Android ręcznie i automatycznie.

0 Comments

Leave a Comment

This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.